Uz predstavu Raspucavanje učili smo o temama međuvršnjačkog nasilja, rasne i manjinske diskriminacije
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 30. 1. 2024.

U utorak, 30. siječnja u našoj dvorani održana predstava Kazališta Lutonjica Toporko „Raspucavanje“. Predstavi su prisustvovali učenici predmetne nastave, zajedno sa svojim učiteljima. Predstava “Raspucavanje” govori o tri školarca kroz čiju se stvarnost reflektiraju brojne opterećujuće činjenice u današnjem hrvatskom multikulturalnom društvu. Izlaz iz svih problema je u zajedništvu koje nam na najbolji način pokazuju igrači naše nogometne reprezentacije oslonjeni upravo na veličanstvenu utakmicu Hrvatske i Brazila u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva 2022. godine.

U predstavi su glumili Jakov Jozić, Jan Novosel i Roko Raguž. Redatelj predstave je Vid Balog. Zahvaljujemo Hrvatskom nogometnom saveza koji nam je darovao besplatnu predstavu i na ovaj način dao svoj doprinos suzbijanju neprihvatljivih ponašanja u nogometu, sportu, ali i društvu u cjelini.

Učenici koji su gledali predstavu, svoje dojmove mogu pretočiti u sastavak, koji mogu poslati na e-mail adresu: lutonjica.toporko1982@gmail.com . Najbolji će biti nagrađeni mjesečnim nagradama.