Proslavljen Dan škole
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 28. 11. 2023.

Osnovna škola Andrije Palmovića Rasinja proslavila je 27. studenog Dan škole.  Na taj datum 1847. godine rođen je u Rasinji Andrija Palmović, hrvatski pjesnik i svećenik po kojem škola nosi naziv. Obilježavanje je započelo već u jutarnjim satima svetom misom za sve preminule učenike i djelatnike škole, te za pokojnog Andriju Palmovića.

Nakon mise, predstavnici škole posjetili su njegovu rodnu kuću gdje su položili vijenac i zapalili svijeće. Centralni dio proslave bio je kulturno umjetnički program u novoj školskoj sportskoj dvorani.  Osim učenika i djelatnika škole, program su pratili i naši dragi gosti Pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, znanost, sport i nacionalne manjine Ana Mušlek, načelnik Općine Danimir Kolman, predstavnici Srpskog narodnog vijeća, predstavnici vjerskih zajednica župnik Josip Župan i paroh Branislav Todorović, članovi školskog odbora, te dragi umirovljenici, roditelji, bake i djedovi.
U pozdravnom govoru ravnatelj škole Krunoslav Belaj naglasio je kako ove godine obilježavamo i trideset godina od preseljenja u novu školsku zgradu, nakon što je 1993. godine stara zgrada oštećena u potresu.
Nakon prigodnih govora uvaženih gostiju, svi smo zajedno mogli uživati u prekrasnim recitacijama i interpretacijama, raznim pjesmama, te folklornim izvedbama koje su izveli učenici naše škole.