Projekt Kunst verbindet
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 11. 10. 2023.

Učenici naše škole, polaznici izborne nastave Njemačkog jezika od 4. do 7. razreda, ove školske godine sudjeluju u projektu pod nazivom „Kunst verbindet“ (Umjestnost povezuje) u kojem su nam partneri učenici iz OŠ Augusta Harambašića iz Zagreba i njihova učiteljica Njemačkog jezika, Dinka Štiglmayer Bočkarjov. Prvu aktivnost proveli smo u 5. razredu.

Naše radne listiće možete vidjeti preko ove poveznice:  https://online.fliphtml5.com/jfjap/zdrj/

Naši su učenici na temelju kratkog opisa petero umjetnika (Paul Gauguin, Paul Klee, Gustav Klimt, Henri Matisse i Piet Mondrian) napisali pitanja za intervju s jednim od njih i ujedno napravili zadatak povezivanja za učenike partnerske škole tako što su odgovore napisali u neki drugi redak. Pregledali smo i komentirali slike umjetnika te je svaka skupina odabrala jednu ili dvije slike koje su ih se najviše dojmile. Na radnom su listiću osim zadatka učenici napisali i naziv slike koja im se sviđa, a zauzvrat su od učenika OŠ Augusta Harambašića dobili sličan radni listić koji su vrlo uspješno i brzo riješili. Oni su odabrali sljedeće umjetnike: August Macke, Claude Monet, Franz Marc, Friedensreich Hundertwasser i Vincent van Gogh. Primijetili smo da je zadatke mnogo lakše rješavati nakon što ih i sam napišeš za nekog drugog te smatram da je umjetnički aspekt i suradnja s drugom školom uvelike pridonijela uspješnosti učenika i boljem usvajanjem nastavnih sadržaja.

Učiteljica njemačkog jezika, Sunčica Vuljak