Tea Pribeg ostvarila značajan uspjeh na 3. likovno-literarnom Natječaju "Melitino proljeće"
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 12. 6. 2023.

Učenica 2.r. Tea Pribeg je sa svojom mentoricom Marinom Zrinski sudjelovala na 3. državnom likovno-literarnom Natječaju "Melitino proljeće" u organizaciji OŠ Oroslavje. Natječaj se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Krapinsko-zagorske županije, grada Oroslavja te mnogobrojnih drugih sponzora.

Ove godine natječaj je s državne razine prerastao u međunarodni, te su svojim radovima doprinos osim učenika iz osnovnih škola diljem Republike Hrvatske, dali i učenici  St.Paul's Bay Primary School iz grada St. Paul's Bay, grada u sjevernoj regiji Malte.

OŠ Oroslavje ovaj Natječaj organizira u spomen na učiteljicu Melitu Peternel koja je krajem 2020. godine izgubila borbu s teškom bolesti. Učiteljica Melita rođena je na prvi dan proljeća po čemu je i Natječaj dobio ime.
Tema ovogodišnjeg Natječaja bila je Proljetna basna, podtema Mimikrija u prirodi. Na Natječaj je pristiglo 1077 likovnih radova iz 138 škola Republike Hrvatske. Prema odluci stručnog Povjerenstva za odabir likovnih radova u kategoriji 1. i 2. razreda, Tein likovni rad je pohvaljen i nagrađen.
U srijedu, 7. lipnja održana je završna svečanost Natječaja u Domu kulture u Oroslavju, gdje su i učenica i mentorica primile pohvalnice i nagrade za sudjelovanje.
Čestitke kreativnoj učenici i ponosnoj mentorici na lijepom uspjehu!

Marina Zrinski, učiteljica