« Svibanj 2024 »

Održana prva edukacija u sklopu projekta Trening životnih vještina za prevenciju ovisnosti o alkoholu, kockanju i novim tehnologijama kod djece i mladih
Autor: Josip Ferlindeš, 27. 2. 2023.

Dana 23. veljače 2023. godine održana je prva edukacija za odgojno-obrazovne i zdravstvene djelatnike s ciljem prevencije i ranog prepoznavanja rizičnih ponašanja u djece i mladih. Edukacija u trajanju od 8 školski sati održala se u Osnovnoj školi „Braća Radić“ Koprivnica i na njoj je sudjelovalo oko 120 odgojno-obrazovnih djelatnika, među kojima i naši razrednici drugih i šestih razreda koji će provoditi taj program u svojim razredima u idućoj školskoj godini.

Na samom početku edukacije sve prisutne je pozdravila, zamjenica ravnatelja škole, Vesna Petrušić, a zatim se okupljenima obratila i dr. Draženka Vadla, ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Koprivničko-križevačke županije. Predavanja su održali prim. dr. sc. Davorka Gazdek, prof. dr. sc. Zoran Zoričić, psihijatar i sistemski psihoterapeut, te Anto Orešković, psihijatar i sistemski psihoterapeut. Po završetku predavanja, uslijedile su radionice na kojima su sudionici imali priliku dijeliti vlastita iskustva i izazove vezane uz rizična ponašanja u radu s učenicima i roditeljima.

Izvor: https://www.zzjz-kkz.hr/