Program prometne kulture za najmlađe u našoj školi
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 5. 10. 2023.

Učenici naše škole imali su priliku naučili mnogo korisnih stvari o prometu, vatrogastvu i prvoj pomoći u sklopu preventivne akcije ‘Program prometne kulture za najmlađe’.

Program Jumicar  je edukacijski  koncept za djecu nižeg osnovnoškolskog uzrasta koji obuhvaća teme prometa, prve pomoći, zaštite od požara i minsko-eksplozivnih sredstava. Cilj programa je razvijanje dječje svijesti o opasnostima koje proizlaze iz cestovnog prometa i svakodnevnog života. Edukacijske radionice odrađene su u suradnji s partnerima, Ministarstvom unutarnjih poslova Republike Hrvatske, DVD Rasinja i Hrvatskim Crvenim križom.

Dobrovoljni vatrogasci iz Rasinje prikazali su im kako se gasi požar otvorenog prostora – vodom i raspršenim mlazovima, te kako se gasi ručnim vatrogasnim aparatom. Nakon toga učenici su se sami mogli okušati u gašenju požara.
Uz vatrogasnu obuku, učenici su uz asistenciju instruktora i prometne policije na poligonu odradili samostalnu vožnju malim automobilima, a članovi  Crvenog križa održali su im radionicu o osnovama prve pomoći.
Po završetku obuke načelnik Općine Rasinja Danimir Kolman svim je učenicima uručio Potvrde o uspješnom sudjelovanju u Programu prometne kulture za najmlađe.