« Svibanj 2024 »

Obilježen Dan Osnovne škole Andrije Palmovića Rasinja
Autor: Josip Ferlindeš, 30. 11. 2022.

Dana 29. 11. 2022. svečano je obilježen Dan Osnovne škole Andrije Palmovića u Rasinji.  Nakon jutarnje mise i posjeta rodnoj kući Andrije Palmovića, centralni dio proslave bio je kulturno umjetnički program u novoj školskoj dvorani. Osim učenika i djelatnika škole, program su pratili i naši dragi gosti zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije Ratimir Ljubić, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, znanost, sport i nacionalne manjine Ana Mušlek, predsjednik Gradskog vijeća Koprivnice Ivan Pal, načelnik Općine Rasinja Danimir Kolman, predsjednik Općinskog vijeća Zvonimir Fajfarić, Župni upravitelj Josip Župan, članovi školskog odbora, te dragi umirovljenici, roditelji, bake i djedovi.

Vrlo sadržajan dan započeo je jutarnjom misom u župnoj crkvi Našašća Sv. Križa koju je predvodio Josip Župan s nakanom za sve preminule učenike i djelatnike škole, te za pokojnog pjesnika i svećenika Andriju Palmovića čije ime nosi naša škole. Nakon toga svi okupljeni uputili su se do rodne kuće Andrije Palmovića gdje je ravnatelj Krunoslav Belaj održao kratak govor, a učenici su položili vijenac i zapalili svijeće.

Prigodnim kulturno umjetničkim program održan je po prvi puta u novoj školskoj dvorani gdje su svi okupljeni gosti mogli uživati u prekrasnim recitacijama i interpretacijama, raznim pjesmama, te folklornim izvedbama koje su izveli učenici naše škole.

Dan škole završili smo uz prigodan domjenak za sve uvažene goste i djelatnike škole.