Učenice Spomenka Posavec i Tena Posavec osvojile nagrade na natječaju VSNM
Autor: Josip Ferlindeš, 5. 5. 2022.

Nije prošlo mnogo vremena od proslave najvećeg kršćanskog blagdana Uskrsa. Pisanice su simbol koji nas svake godine podsjeća na važnost i dragocjenost novog života. Vijeće srpske nacionalne manjine raspisalo je nagradni natječaj na temu pisanica. Učenici su trebali nacrtati ili obojiti svoju pisanicu iz mašte. Među pristiglim radovima izabrane su tri najmaštovitije pisanice.

Pored nagrađenih, izloženi su i radovi svih ostalih učenika koji su sudjelovali u natječaju Prvu nagradu osvojila je učenica Bojana Manojlović. Drugu i treću nagradu osvojile su učenice PŠ Veliki Poganac, Spomenka Posavec i Tena Posavec. Nagrađene učenice došle su u petak, 28. travnja u pratnji roditelja na dodjelu nagrada u prostor VSNM KCKŽ.  Nagrade su im uručili Jovo Manojlović, predsjednik VSNM KCKŽ, i Nikolina Bojanić, voditeljica ureda. Nagrađenim učenicama je pored čokolade dodijeljena još jedna vrijedna nagrada, a to je poklon bon, koji se može podići u poznatoj knjižari i papirnici Pink Panter.

Učiteljica Marina Levak

Jovo Manojlović, predsjednik VSNM KCKŽ i tri prvonagrađene učenice:

Spomenka Posavec, Tena Posavec i Bojana Manojlović.