Upute za on- line nastavu
Autor: Dubravko Stančec, 18. 3. 2020.

Učenici koji su dobili tablete mogu preko njih pristupati aplikaciji Teams koja je u sklopu office365, a koja se koristi za odvijanje "online" nastave. Da bi se mogla koristiti instalirana aplikacjia na tabletima potrebno je prvu prijavu napraviti na računalu (ako imate) ili na tabletu, ali preko web preglednika. Obzirom da je na tabletu instaliran Chrome, inicijalnu prijavu morate napraviti preko njega. Jednostavno otvorite Chrome i u njega utipkajte office365.skole.hr. Dok Vam se otvori stranica prvo pritisnite tri točkice desno gore u kutu i namjestite "Klasičan prikaz" ili "Desktop View" kako bi Vam se stranica pravilno učitala.

Tada napravite prijavu s istim korisničkim podacima koje koristite za pristup e-Dnevniku. Za daljnje prijave možete koristiti ili Chrome preglednik ili aplikaciju na tabletima.

VIRTUALNE UČIONICE ZA UČENIKE PREDMETNE NASTAVE

Od srijede, 18. ožujka 2019. godine, svi učenici naše škole od petog do osmog razreda nastavu će pratiti online preko virtualnih učionica. Nastava će se odvijati svakodnevno prema uobičajenom rasporedu za svaki pojedini razred.

Učenici se trebaju svaki dan prijaviti u virtualnu učionicu i pratiti upute i rješavati zadatke za pojedine nastavne predmete koje će postavljati predmetni nastavnici.

Vrijeme prijavljivanja mogu samostalno odrediti.

Svakodnevnu prisutnost učenika prate predmetni učitelji i razrednici.

U trenutnoj situaciji online nastava u potpunosti zamjenjuje nastavu u školi pa su učenici i roditelji dužni o tome voditi računa. Ukoliko učenik nije mogao pratiti nastavu u virtualnoj učionici zbog bolesti ili nekog drugog razloga, roditelj treba opravdati izostanak kao da dijete nije došlo na nastavu u školu.

Ponašanje i komunikacija u virtualnim učionicama treba biti u skladu s normama ponašanja u školi. Virtualne učionice ne služe za privatnu komunikaciju između učenika, već samo za učenje i rješavanje postavljenih zadataka.

Mole se roditelji da se pojačano uključe u rad i praćenje nastave svojeg djeteta.

Razrednici će svakodnevno pratiti rad učenika u virtualnoj učionici te će biti u kontaktu s učenicima i roditeljima.

Sve potrebne obavijesti bit će objavljivane na web stranici škole.

Čuvajte svoje zdravlje i zdravlje svojih najmilijih!

Puno uspjeha u online nastavi!

Pedagoginja:

Sonja Geci