MOJA ŽUPANIJA BEZ KORUPCIJE

Nagrađeni literarni rad na Kreativnom natječaju „Moja županija bez korupcije”

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana borbe protiv korupcije u ponedjeljak , 9. prosinca, u koprivničkom Domu mladih održana je svečana dodjela nagrada i zahvalnica za sudjelovanje na kreativnom natječaju „Moja županija bez korupcije“ koju petu godinu za redom organizira Antikorupcijsko povjerenstvo Koprivničko-križevačke županije. Na svečanom uručenju nagrada predstavljeni su likovni, literarni i video radovi nagrađenih učenika, a ove je godine na natječaj pristiglo ukupno 88 radova iz 19 osnovnih škola, jedne srednje škole i Učeničkog doma u Križevcima. Radove je odabralo županijsko Antikorupcijsko povjerenstvo kojemu je predsjednica Jadranka Lakuš.

Učenica 6. a razreda Evelina Bukovčan osvojila je nagradu od 300 kuna za  2. mjesto u kategoriji literarnih i video uradaka učenika 5. - 8. razreda za svoj literarni rad pod naslovom „Korupcijski haiku”. Mentorica  joj je bila učiteljica Marina Kovaček.

Svečanosti su nazočili župan Darko Koren, zamjenik župana Ratimir Ljubić, predsjednik Županijske skupštine Željko Pintar, koji je ujedno i član Povjerenstva, pročelnica Upravnog odjela za poslove Županijske skupštine i pravne poslove Marina Horvat, ravnatelji škola koje su sudjelovale na natječaju, članovi Povjerenstva  te brojna djeca i roditelji.

Čestitke nagrađenoj učenici Evelini Bukovčan!

KORUPCIJSKI HAIKU

Kao potres

trese poštenje i rad

korupcija.

Evelina Bukovčan, 6.a

Marina Kovaček, učiteljica HJ

Priloženi dokumenti:
sudionici.jpg (174.33 KB)
Evelina_B.jpg (6.16 KB)

objavio: Vesna Zamljačanec   datum: 11. 12. 2019.

Andrija Palmović

Andrija Palmović hrvatski je pjesnik rođen u Rasinji 27. studenog 1847. godine. Pisao je balade i romance, a tematski svjetovi vezani su ponajviše uz domoljubne i ljubavne motive.

« Lipanj 2021 »

Školski dokumenti