« Prosinac 2018 »

SUSRET PRIJATELJSTVA
Autor: Vesna Zamljačanec, 3. 10. 2018.

SUSRET PRIJATELJSTVA

Područna škola Veliki Poganac sudjelovala je 28. rujna na manifestaciji “Školsko zvono – susreti prijateljstva“, koju je organizirao učitelj Radovan Knežević iz Područne škole Bakovčica. Na susretu je bila i Područna škola Lepa Ves iz Krapinsko-zagorske županije.

Zajednički smo posjetili tvornicu Podravke i Prehrambeni muzej gdje smo razgovarali o različitosti rada nekad i sada. Učenike su na kraju razveselili prigodni slatki pokloni.

O prošlosti grada Koprivnice učenici su saznali u šetnji gradom pod stručnim vodstvom profesorice povijesti Lidije Vranar.

Zamjenik župana Ratimir Ljubić sudjelovao je na susretu prijateljstva na gradskom trgu, gdje je učenike upoznao s nekim osobitostima Koprivnice i županije, gdje su učenici imali priliku upoznati i razumjeti važnost naše županije za cijelu RH.

Daljnje druženje nastavilo se u PŠ Bakovčica gdje su učenici iz svake škole izveli zajednički program prijateljstva. Učenici PŠ Bakovčica izveli su splet zanimljivih dječjih plesova i pjesama. Učenici PŠ Lepa Ves izveli su splet zagorskih pjesama i plesova, a učenici PŠ Veliki Poganac u svojim su nošnjama izveli splet dječjih igara i plesova Slavonije i nacionalnih manjina.

Dječji pjesnik Josip Petrlić Pjer recitirao je nekoliko pjesama iz zbirke „Domoljublje i trublje“. Vrlo je spontano animirao djecu i zainteresirao ih za suradnju.

Nakon ručka učenike je na igralištu čekalo ugodno iznenađenje. Predstavnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva Bakovčica upoznali su učenike s vatrogasnom opremom.  Pripremili su i nekoliko vatrogasnih igara. Učenici su se međusobno takmičili i družili.

Nakon zajedničkog fotografiranja i dojmova koji se još nisu slegli, došlo je vrijeme za povratak kući. Ovaj susret prijateljstva sve nas je obogatio za jedno novo iskustvo i pokazao kako možemo razvijati pozitivne osobine i toleranciju među učenicima različitih govornih i kulturnih sredina. Bogatstvo se ogleda u našim različitostima, što je kolega Radovan vrlo dobro prepoznao, a što, kao i naša škola, primjenjuje već dugi niz godina. Kolega je kao naj učitelj čiji je školski vrt proglašen najboljim u svim kategorijama, svijetli primjer entuzijasta koji sebe daje sto posto u onome što radi. Želimo mu i nadalje puno uspjeha u radu. Čast nam je što smo bili sudionici jednog takvog susreta prijateljstva, s nadom  će se takva druženja i susreti  nastaviti  i nadalje. Sve što je vrijedno u životu iziskuje puno truda i ljubavi, a to su prije svega naša djeca.

Marina Levak , učiteljica RN

Priloženi dokumenti: