« Lipanj 2018 »

VII. ŽUPANIJSKA SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA
Autor: Vesna Zamljačanec, 4. 5. 2018.

Dana 3. svibnja 2018. u prekrasnom ambijentu parka iza društvenog doma u  Rasinji održana je VII. Županijska smotra učeničkih zadruga Koprivničko- križevačke županije. Na županijskoj smotri je sudjelovalo 12 učeničkih zadruga od 22 učeničke zadruge koje postoje u Koprivničko- križevačkoj županiji.  Kratak, ali  vrlo simpatičan kulturno umjetnički program priredili su učenici  OŠ A.Palmovića iz Rasinje. Ovom prilikom se želimo zahvaliti školskom zboru i tamburašima te njihovoj mentorici Josipi Ostrež te mentoricama Višnjici Sesvečan  i Marini Kovaček koje su pripremile recitatore.  Sve prisutne pozdravio je ravnatelj škole domaćina Krunoslav Belaj, a županijsku smotru otvorio je dožupan Ratimir Ljubić. Još se želimo zahvaliti i učeničkoj zadruzi iz Dubrave koja je svojim izlošcima uveličala županijsku smotru Koprivničko- križevačke županije. Nakon svečanog otvorenja pristupilo se ocjenjivanju kreativnih radova mladih zadrugara. Nakon provedenog vrednovanja postignuti su sljedeći rezultati.  Prve tri rangirane učeničke zadruge izborile su plasman na Državnu smotru učeničkih zadruga koja će se u listopadu održati u Vinkovcima. to su: UZ „Kotačica“ iz OŠ Kloštar Podravski, UZ „Mak“ iz OŠ Mihovil Pavlek Miškina iz Đelekovca te UZ Kopriva iz COOR Podravsko sunce iz Koprivnice.

Kornelija Havaić