« Travanj 2018 »

"MOJA ŽUPANIJA BEZ KORUPCIJE"
Autor: Vesna Zamljačanec, 13. 12. 2017.

NAGRADA ZA LITERARNI RAD NA NATJEČAJU „MOJA ŽUPANIJA BEZ KORUPCIJE“

Međunarodni dan borbe protiv korupcije obilježava se 09.prosinca.

Antikorupcijsko povjerenstvo Koprivničko-križevačke županije u ponedjeljak, 11. prosinca u Knjižnici i čitaonici „Fran Galović“ u Koprivnici  završilo je obilježavanje Međunarodnog  dana borbe protiv korupcije  svečanim programom dodjele nagrada učenicima osnovnih i srednjih škola, čiji su radovi izabrani kao najbolji na kreativnom natječaju „Moja županija bez korupcije“.Učenici su se natjecali u  3 skupine :

1. skupina (učenici 1-4. razreda);

2. skupina (učenici 5. – 8. razreda) ;

3. skupina (učenici srednjih škola).

U drugoj skupini učenika osnovne škole od petog do osmog razreda, prvu  nagradu i novčani iznos od 1000 kuna za literarni rad „Korupcija“osvojio je Sebastijan Stančin, učenik 6.a razreda  pod mentorstvom učiteljice hrvatskoga jezika Marine Kovaček.

Predsjednica Povjerenstva Jadranka Lakuš dodala je kako su učenici, iako tek na pragu života, shvatili da korupcija predstavlja ozbiljan društveni problem.

Okupljenima su se na temu borbe protiv korupcije obratili i gradonačelnik Koprivnice Mišel Jakšić te Kristijan Ujalki u ime Knjižnice, kao domaćina i suorganizatora.Zamjenik Ljubić, predsjednica Lakuš i član Povjerenstva, a ujedno i predsjednik Županijske skupštine, Željko Pintar nagrađenim su učenicima, mentorima i školama uručili zahvalnice, a prvonagrađenima i novčane nagrade u iznosu 1.000,00 kuna, koje su osigurane u proračunu Županije. Također, svima nagrađenima uručene su i prigodne društvene igre “Čovječe ne korumpiraj se”.

ČESTITKE NAGRAĐENOM UČENIKU NAŠE ŠKOLE I NEGOVOJ MENTORICI!

KORUPCIJA

Korist  na račun Drugih

Odnosi zasluge poštenih i pravednih.

Ruši  rad radnika.

Uništava motivaciju.

Pravda šuti.

Cilj nam je da pravda pobijedi.

I mene sve to smeta

Jer to nije dobro.

Ali budimo fer i recimo NE!

Sebastijan Stančin, 6.a

OŠ Andrije Palmovića Rasinja