NAGRADA ZA NAJKREATIVNIJU I NAJPOUČNIJU PRIČU U RUKAMA UČENICE IZ PŠ VELIKI POGANAC

Svako mjesto ima neku legendu ili mit. U neke legende uključeni su i zmajevi. Udruga Mlada pera iz Međimurja raspisala je natječaj „Tajne priče Zmajčeka Pozojčeka“. Mali književni stvaraoci iz PŠ Veliki Poganac istraživali su povijest svog kraja i napisali zanimljive priče, u koje su na kreativan način „ubacili“ lik Zmajčeka Pozojčeka.  Među 44 objavljene priče nalaze se i priče troje učenika PŠ Veliki Poganac. Priče i ilustracije učenika 3.r., Daria Smoljanovića, "Na krilima Zmajčeka Pozojčeka" i Tamare Škrlec "Nikolin pomagač Zmajček Pozojček" bit će objavljene u slikovnici koja će biti predstavljena u vrijeme Porcijunkulova u Čakovcu.

Učenica 4.r. Zorana Đurašević dobila je nagradu za najkreativniju i najpoučniju priču osnovnoškolaca iz cijele Hrvatske sa svojom pričom "Balade Zmajčeka Pozojčeka". Uz svoj primjerak slikovnice, dobit će i plaketu Zlatno pero te 500 kn novčane nagrade.