« Siječanj 2019 »

BOŽIĆNI KONCERT 2018. GODINE
Autor: Vesna Zamljačanec, 19. 12. 2018.

U utorak 18. prosinca 2018. godine u društvenom domu u Rasnji održan je tradicionalan Božićni koncert. Kroz koncert vodili su nas Lea i Alan , a u Božićno ozračje uveo nas je školski zbor pjesmom O, pastiri.  Učenici nižih i viših razreda matične i područnih škola razveselili su nas svojim plesnim i glazbenim umijećima. Iz PŠ Veliki Poganac tradicionalno dolaze naši mali i uspješni folkloraši. Iz PŠ Kuzminec predstavila se  ritmička skupina, a iz PŠ Subotica Podravska plesači. Ne smijemo zaboraviti ni na plesače iz viših razreda Anteu Špernjak, Evelinu Bukovčan, Doru Maruševec  i Vinka Sabolića.  Učenici matične škole ujedno i polaznici glazbene škole  Lara Bakovljanec, Leona Gomaz i Matija Hadelan predstavili su se skladbama uvježbanim u glazbenoj školi. Ne smijemo zaboraviti ni odlične pjevače i recitatore Melani Matić, Ivu Radiček, Helenu Votuc , Davida Osmana i Erin Busija  te naš školski zbor koji nam uvijek pripremi nešto novo i donese Božić u naša srca.

Božić je vrijeme radosti i veselja, vrijeme druženja i ljubavi, vrijeme darivanja. Ove godine naša Školska zadruga „Kupina“ provela je  humanitarnu akciju „Tvoj sam anđeo“ i izdvojila financijska sredstva za pomoć obiteljima u potrebi. Veliko im hvala na tome!