« Srpanj 2024 »

Projekt „Školska knjižnica na kotačima“
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 18. 6. 2024.

U našoj školi uspješno je realiziran projekt pod nazivom „Školska knjižnica na kotačima“. Projekt se održavao u drugom polugodištu u sklopu izvannastavnih aktivnosti, a u njemu su sudjelovali svi učenici područne škole u Subotici Podravskoj, njihove učiteljice Ljiljana Zagrajski i Mateja Horvat, te školski knjižničar Josip Ferlindeš.
Da je važno razvijanje čitalačke pismenosti kod učenika, te njihovo osposobljavanje za aktivno i kritičko čitanje, prepoznalo je i Ministarstvo znanosti i obrazovanja koje je ovaj projekt financiralo sa 1000 eura.

Budući da zbog tehničkih poteškoća bibliobus iz Knjižnice i čitaonice „ Fran Galović“ Koprivnica ove godine nije dolazio u Suboticu Podravsku, kroz projekt „Školska knjižnica na kotačima“ učenici su mogli i dalje redovito posuđivati i čitati knjige te tako razvijati ljubav prema čitanju. Knjige kupljene za taj projekt i one koje su posuđene iz bibliobusa učenicima je redovito donosio u područnu školu školski knjižničar. Nakon završne prezentacije najdražih knjiga, učenici su primili pohvalnice i vrijedne nagrade.